sestdiena, 2010. gada 20. marts

Kā es tiku pie sava šķūnīša.Pāgājušajā gadā vienā objektā demontējām koka dēļu grīdu, jo bija jāizbūvē jauna apsildāma klona grīda. Kad norāvām nost veco linoleju atklājās ka dēļi lielākajā daļā ir visai labi saglabājušies. Tā kā esmu pēc dabas taupīgs cilvēks, nodomāju ka dikti žēl laist postā tādu materiālu un nolēmu uzbūvēt sev skaistu šķūnīti. Dēļi bija standarta izmēros 38 mm biezi un 100 mm plati.
Ņemot vērā ka šķūnīti paredzēju novietot savas mājas pagalmā kura atrodas pārdaugavā, tad izdomāju to taisīt kā ģuļbūves imitāciju.
Bija viena problēma, lai arī šķūnītis ir tikai 2.4x 3,2m tā tik un tā skaitītos būve, tad lai tā nebūtu, netaisīju nekādus pamatus bet taisīju to kā pārvietojamu. Uzliku pa stūriem 100 mm biezos fibo blokus, kas palika pāri vienā citā objektā un lai koks neuzsūktu zemes mitrumu, starp fibo un koka nesošo karkasu ieliku bitumena jumta seguma materiālu kā hidroizolāciju.
Lai izveidotu šķunīša pamatkarkasu izmantoju tās pašas grīdas lāgas, kuras tur bija visai pamatīgas (70x250mm) un jau apstrādātas ar bitumenu. Karkasu izveidoju no taisnstūra rāmja liekot lāgas uz mazākās malas un pa vidu arī tās pašas lāgas ar soli par dažiem milimetriem lielāku par 50 cm starp tām, kuru aizpildīju ar grīdas putupolistirolu 5 cm kuru papildus nopūtu ar montāžas putām pa katras loksnes perimetu. Kāds no jums varētu teikt, ka putas ar laiku sairs un putupolistirols izkritīs ārā. Nekā tamlīdzīga, informēju, putas sadalās no saules gaismā esošajiem ultraviolētajiem stariem, kuri ir tikai tiešā saules gaismā. Šādi pat reaģē arī putupolistirols, tādēļ siltinot fasādi nedrīkst putupolistirolu atstāt neapstrādātu uz ilgāku laiku. Ja nepietiek līdzekļu siltināšanas darbus pabeigt pilnībā, tad minimums jāapstrādā putupolistirols ar līmi. Ir nācies demontēt logus un durvis ko uzstādot arī izmantotas putas, un nosegtām tām tiešām nekas nemainās, tik pat nestspējīgas kā nesen iestrādātas.
Sienu konstrukcija tāda pati kā guļbūvēm tikai baļķu vietā spundētie grīdas dēļi. kurus papildus savā starpā savilku ar skrūvēm pa stūriem no iekšpuses ieliekot brusiņas 5x5cm.
Par naudu nācās iegādāties vien jumta materiālus, 12mm biezu OSB, skārdu jumta perimetra apdarei un bitumena šindeli. Eņģes un "Kurzemes atslēgas" sieviešu vārdā nosauktu (nosaukumu diemžēl vairs neatceros) ražoto garāžas atslēgu. Kopumā ap 120 ls
Lūdzu ievērtējiet, kā man ir sanācis!

2 komentāri:

Valdis teica...

Labs šķūnītis sanācis! ;)
Jautājums tik, kā Tev tās grīdas dēļu sienas uzvedas lietus apstākļos? Dēļu savienojumu vietās nepaliek nedaudz ūdens, kas pēc tam sūcas augšup spundēs? Man ar bij doma izmantot grīdas dēļus šitādam šķūnītim, bet atturēja bažas, ka trūkst attiecīgā slīpuma, kur lietus lāsēm būtu vieglāk notecēt nepaspējot uzsūkties..

Raitis teica...

Paldies!
Centos uztaisīt tā lai pie gribēšanas varētu arī pārdot!
Ar tiem savienojuma slīpumiem tev ir pilnīga taisnība. Tāpēc visiem dēļiem malu kas ir uz auģšu mazliet noēvelēju. Aizņēmos elektrisko rokas ēveli un pāris reizes nolaidu pa kanti, tā lai izveidojas aptuveni 7-10 mm plata slīpa mala. Vēl lai sienas pasargātu no lietus, jumtu pārkare man ir 30 cm. Sienas apstrādāju ar parasto Erlits antiseptiķi.
Ja gadījumā ir arī citi jautājumi saistībā ar būvniecību, vienmēr būšu priecīgs būt noderīgs.

Ar cieņu Raitis.